Zalety noclegów z wyżywieniem w Szklarskiej Porębie

W Szklarskiej Porębie nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, oczywiście pomijając białe szaleństwo. Ciekawostką są wędrówki na rakietach śnieżnych, które z roku na rok zyskują na popularności. Znanymi trasami są trasy w okolicy Przełęczy Okraj, Karpacza, Borowic, Przesieki, Michałowic, oraz Białej Doliny i Polany Jakuszyckiej w rejonie Szklarskiej Poręby. Decydując się na noclegi w Szklarskiej Porębie czy to zimą czy wiosną, latem czy jesienią baza noclegowa jest doskonale rozwinięta. Dostępne są wille, pensjonaty oferujące noclegi z wyżywieniem, są też kwatery prywatne, apartamenty czy domki. Region ten oferuje wiele możliwości do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poznawania przyrody i kultury tego pięknego obszaru. Weekend w Szklarskiej Porębie może być świetnym pomysłem dla rodzin z dziećmi, ponieważ region ten oferuje wiele atrakcji i aktywności dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Na tych którzy decydują się na noclegi z wyżywieniem w Szklarskiej Porębie czekają:

  • Kolejka górska na Szrenicę: Możecie wybrać się na wycieczkę kolejką górską na Szrenicę, jedno z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w Karkonoszach. To wspaniałe miejsce do obserwacji krajobrazu i spacerów po górach.
  • Park Linowy Tajfuny: To miejsce oferuje wiele tras linowych o różnym stopniu trudności, które są dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
  • Park Wodny i Basen Kryty Aqua Park Szklarska Poręba: Idealne na chłodzenie się w gorące dni. Dla dzieci dostępne są baseny, zjeżdżalnie wodne i atrakcje wodne.
  • Muzeum Mineralogiczne „Muzeum Ziemi”: To ciekawe muzeum prezentuje różnorodność minerałów i kamieni szlachetnych znalezionych w okolicach Karkonoszy. Dla dzieci może być to fascynujące doświadczenie.
  • Wodospad Szklarki: To jeden z najwyższych wodospadów w Polsce i piękne miejsce na spacer w otoczeniu przyrody. Dzieci z pewnością docenią naturalny urok tego miejsca.
  • Kolejka na Szklarską Porębę: Możecie wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową, która oferuje malownicze widoki na okoliczne krajobrazy.
  • Jezioro Szklarskie: To naturalne jezioro, gdzie można uprawiać wodne sporty, wynająć kajaki lub po prostu spędzać czas nad brzegiem w otoczeniu przyrody.
  • Centrum Edukacji Ekologicznej „Leśny Raj”: To miejsce, gdzie dzieci mogą dowiedzieć się więcej o przyrodzie Karkonoszy, uczestnicząc w różnych interaktywnych zajęciach edukacyjnych.

Fantastyczną atrakcją są wyścigi psich zaprzęgów, które w marcu w Szklarskiej Porębie odbywają się każdego roku. Niewątpliwym atutem okolic Szklarskiej Poręby jest panujący tutaj klimat podobny do alpejskiego, w którym psy zaprzęgowe czują się wyśmienicie. Obecnie w Polsce jest to mało popularna dyscyplina, która powoli zyskuje na popularności.