Co można robić latem w Krakowie

  1. Zwiedzanie Rynku Głównego: Rynek Główny to serce Krakowa i jedno z największych średniowiecznych rynków w Europie. Możesz spacerować po Rynku, podziwiać Sukiennice, Wawel i wiele innych zabytkowych budowli. Nie zapomnij również odwiedzić Kościoła Mariackiego i podziwiać zegar wieżowy.
  2. Wizyta na Wawelu: Wzgórze Wawelskie to miejsce, gdzie znajduje się Zamek Królewski i Katedra na Wawelu. Możesz zwiedzić te historyczne budowle, a także spacerować po pięknych ogrodach wokół wzgórza.
  3. Kazimierz – Dzielnica Żydowska: Kazimierz to historyczna dzielnica Krakowa, która była kiedyś centrum kultury żydowskiej. Możesz spacerować po wąskich uliczkach, odwiedzić synagogi, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i spróbować tradycyjnych dań żydowskich.
  4. Spacer Plantami: Planty Krakowskie to park wokół Starego Miasta, który jest doskonałym miejscem do spacerów i relaksu. Możesz zobaczyć piękne ogrody, fontanny, rzeźby i posiedzieć na ławce, ciesząc się atmosferą miasta.
  5. Wycieczka na Skałki Twardowskiego: Skałki Twardowskiego to malownicze klify na Wiśle, które oferują piękne widoki na panoramę Krakowa. Możesz wybrać się na spacer po tych skalistych wzgórzach i podziwiać panoramę miasta.
  6. Smaki regionalne: Kraków ma wiele tradycyjnych restauracji i kawiarni, gdzie można spróbować lokalnych specjałów. Nie zapomnij skosztować pierogów, obwarzanków, oscypków i tradycyjnej kuchni polskiej.
  7. Festiwale i wydarzenia: Latem w Krakowie odbywa się wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych. Możesz wziąć udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej, Festiwalu Filmowym w Krakowie, koncertach plenerowych czy innych wydarzeniach artystycznych i muzycznych.