Wypoczynek w Białym Dunajcu

Urokliwa wieś w górach, zwana Biały Dunajec pokoje gościnne, będąca siedzibą gminy o tej samej nazwie, leży na wysokości 660 – 720 m n.p.m. Ta malownicza miejscowość, położona wzdłuż potoku od którego wzięła swoją nazwę, leży w odległości zaledwie siedmiu kilometrów od Zakopanego, który nieformalnie nazywany jest Zimową Stolicą Tatr. To niewątpliwie jest dużym atutem miejscowości.

Amatorzy białego szaleństwa mogą stąd szybko i łatwo dostać się do znanych narciarskich miejscowości – Małego Cichego, Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej. Natomiast fani górskich wycieczek dzięki dobrej komunikacji busowej mogą w prosty sposób dostać się do Zakopanego i szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego. Biały Dunajec to także raj dla miłośników wędkarstwa, dzięki bogatej w pstrągi rzece Biały Dunajec.

Atrakcyjne otoczenie i malownicza rzeźba terenu sprawiają, że wypoczywający w Białym Dunajcu mogą się cieszyć wspaniałymi widokami na Tatry, Gorce, Beskidy, dolinę głównego potoku, przepływającego przez gminę Białego Dunajca oraz na Kotlinę Nowotarską. Widoki te zapewniają wiele wrażeń estetycznych zarówno w lecie, jak i w zimie. W sezonie zimowym zachętą dla uprawiających narciarstwo do przyjazdu do Białego Dunajca jest długi okres zalegania pokrywy śnieżnej i korzystne nachylenie stoków, w niewielkim stopniu zalesionych, a więc doskonale nadających się do uprawiania jazdy na nartach .